Wojciech Bochnak wojewodą dolnośląskim? „Dziennikarskie spekulacje”

Wojciech Bochnak podczas obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (9.11.2023 r.).  

Zmiana rządu przyniesie zmiany na stanowiskach wojewodów. Na dziennikarskiej giełdzie, typującej ewentualnego nowego wojewodę  dolnośląskiego, pojawiło się m.in. nazwisko radnego wojewódzkiego, sprawującego trzy kadencje funkcję wójta gminy Kondratowice Wojciecha Bochnaka. Zapytany w przerwie obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (9 listopada 2023 r.), czy jest gotów przyjąć to stanowisko, odparł, że nie zamierza się do tej kwestii ustosunkowywać. „Dziennikarskie spekulacje” – skomentował krótko.

Wojciech Bochnak startował z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, posłem nie został, choć niewiele brakowało. W sumie dostał prawie 5900 głosów, w tym 4000 w swym mateczniku – w Strzelinie, co dobrze rokuje przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Zajmowane stanowiska nigdy nie przewróciły mu w głowie, jest sympatycznym, otwartym człowiekiem. Już w trakcie krótkiej rozmowy można zorientować się, że jest pasjonatem naszej małej ojczyzny. Zna doskonale zabytki ziemi strzelińskiej, miejsca, które warto odwiedzić.  

Ze stanowiska wojewody dolnośląskiego będzie musiał ustąpić Jarosław Obremski, sprawujący to stanowisko z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Startował do Senatu. Nie dostał się. Zdystansował go Kazimierz Michał Ujazdowski z tzw. paktu senackiego, współtworzonego m.in. przez Koalicję Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe.  

Tekst i fot. Marek Perzyński