Legnickiej edycji tygodnika “Niedziela” stuknęło ćwierć wieku

Niedziela” to jeden z najpopularniejszych tygodników opinii. Jego edycji dedykowanej diecezji legnickiej stuknęło właśnie 25 lat.

Uroczystości odbyły się 5 i 6 listopada z udziałem m.in. ordynariusza legnickiego bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, legnickiego biskupa pomocniczego Marka Mendyka, kanclerza legnickiej kurii biskupiej ks. dra Józefa Lisowskiego i redaktor naczelnej tygodnika “Niedziela“, Lidii Dudkiewicz.

Zaproszenie przyjęli dziennikarze edycji centralnej (mieści się w Częstochowie), redaktorzy edycji diecezjalnych i korespondenci terenowi m.in. z diecezji przemyskiej, rzeszowskiej i zielonogórsko-gorzowskiej, oraz kolporterzy. Gości podejmował szef edycji legnickiej, ks. Piotr Nowosielski. Podczas wieczornego spotkania na salę wniesiono jubileuszowy tort. Na co dzień życie dziennikarza nie jest słodkie. Rozmawiano o kondycji prasy drukowanej. Wnioski? Słowo drukowane traktowane jest powszechnie jako znacznie bardziej wiarygodne niż przekaz internetowy. Ci, którzy wieszczą upadek gazet, mogą więc mocno się zdziwić.

Wykorzystano okazję, by pokazać gościom sanktuaria diecezjalne – w Legnickim Polu i Krzeszowie. Jest się czym pochwalić, toż to perły architektury barokowej, prezydent Polski wpisał oba obiekty na listę pomników kultury. Wielkie wrażenie zrobiła też wizyta w kościele pw. św. Jacka w Legnicy, w którym na widok publiczny wystawiono niezwykłą relikwię. Jest to krwawiąca hostia. Badania medyczne dowiodły obecność w hostii ludzkiego mięśnia sercowego konającego człowieka. Wierni nie mają wątpliwości, że jest nim Jezus. Teologowie przypominają, że Eucharystia jest nie tylko znakiem obecności, pamiątką, ale i ofiarą. Stolica Apostolska potwierdziła, że w kościele św. Jacka miało miejsce wydarzenie o znamionach cudu.

Tekst i fot. Marek Perzyński ©®